„Brüsszeli bennfentesek szerint Navracsics Tibor valamennyi biztosjelölt közül a legnagyobb eséllyel pályázik az EP visszautasítására. Az előző Orbán-kormány közigazgatási és igazságügyi minisztereként (és a miniszterelnök helyetteseként) személyében testesíti meg az Európai Unió és Magyarország között az elmúlt négy évben létrejött leglényegesebb konfliktusokat, az Alkotmánybíróság jogkörének korlátozásától kezdve, a bírák korai nyugdíjazásán át, a médiatörvényig. (...)
Az uniós intézményektől érkező kritika – annak megalapozottságától teljesen függetlenül – a választópolgárok egy része számára könnyen hiteltelenné tehető, ha az intézmények legitimitását és pártatlanságát jó előre megkérdőjelezik.
Hiába fogad majd el az EP újabb és újabb, a magyar kormányt elítélő határozatokat, ha azt lehet mondani, hogy a felkészült magyar jelölt, Navracsics Tibor visszautasításával az EP (egyébként nem létező) »baloldali többsége« bebizonyította, hogy még mindig nem tud mit kezdeni a kétharmaddal, és továbbra is az európai nagytőke érdekeit védik a magyar emberekkel szemben.
Hasonlóképpen, hiába indít majd a néppárti vezetésű és nagyrészt néppárti tagokból álló Európai Bizottság eljárást Magyarország ellen, amiért a magyar kormány nem tartja be vállalt kötelezettségeit, ha azt lehet mondani, hogy »a Jean-Claude Juncker vezette Bizottság most áll bosszút azért, mert Orbán Viktor nem támogatta elnökké választását«.
Csakúgy, mint Orbán szavazata Juncker ellen, Navracsics jelölése és esetleges bukása az EP-ben is alkalmas lehet arra, hogy a 2014-ben újraválasztott uniós intézmények hitelességét megkérdőjelezzék, és így a magyar emberek szemében gyengítsék a magyar kormányzat hatalmával szemben egyensúlyt képező (egyre kevesebb) intézményt.”